Купити вату медичну в інтернет магазині - МедІмпульс
Медімпульс
(067) 379-60-95
  • (093) 736-76-60
cart

Вата медична


Вата медична відноситься до групи перев'язувальних матеріалів і характеризується високою здатністю поглинання, капілярністю, еластичністю, відсутністю дратівливої дії на тканини організму. Виготовляється з довговолокнистої бавовни з додаванням віскози.

Види медичної вати

Існує два основні види вати:

  • компресна;
  • вата медична гігроскопічна.

Крім цього, вата може бути стерильна та нестерильна. Стерильна проходить спеціальну обробку, яка гарантує повну безпеку при застосуванні. Вата медична нестерильна найчастіше застосовується щодо гігієнічних процедур.

Відповідно до існуючих стандартів, промисловість випускає очну вату (сировину – бавовну першого сорту), хірургічну (сировину – бавовну не нижче третього сорту та віскозно-штапельне волокно), гігієнічну (сировину – бавовну не нижче 5 сортів).

Компресна вата має нижчі поглинаючі характеристики, тому найчастіше її застосовують для накладання компресів.

Як перев'язувальний засіб виступає гігроскопічна вата, сировиною для якої служить високоякісна бавовна з додаванням деякої кількості віскози. До якості такого матеріалу пред'являються особливі вимоги: він повинен мати високі властивості, що поглинають, і капілярність. Саме ці характеристики визначають здатність вати поглинати вологу з ран, переміщуючи їх у верхні шари пов'язки.

Основні властивості перев'язувального матеріалу

До основних якісних характеристик вати належать:

  • Ступінь водопоглинання.
  • Капілярність.

Коефіцієнт вологопоглинання визначається шляхом зважування матеріалу до та після його перебування в рідині протягом 10 хвилин. Співвідношення маси вологої вати до сухої показує рівень водопоглинання, який у матеріалу стандартної якості не нижче 19-20.

Що стосується капілярності, то вона визначається як висота підйому рідини в трубці зі скла, наповненої досліджуваним матеріалом. Випробування проводять не менше 10 разів, а шуканою величиною є середнє зі всіх показань. У високоякісних зразків капілярність лежить у діапазоні від 66 до 77 мм.

Крім цього, перев'язувальний матеріал має бути хімічно нейтральним. У цьому випадку він не надаватиме дратівливої дії на живі тканини. Цей показник визначається за допомогою лакмусового паперу. Невелика кількість матеріалу кип'ятять у дистильованій воді, після чого фіксують реакцію лакмусового паперу. Для цього можуть використовуватися прилади для визначення водневого показника.

До контрольованих параметрів відноситься вологість, яка визначається спеціальними приладами - вологомірами, що визначають абсолютний вміст вологи у відсотковому співвідношенні до маси матеріалу.

Де купити?

Інтернет-магазин medimpulse.com.ua надає можливість купити медичну вату. Замовити товари для медичних закладів можна доставкою у Дніпропетровськ, Київ, Харків, Одесу, Запоріжжя, Кривий Ріг та інші міста України. Вибрати їх можна в каталозі сайту, де ви знайдете повний опис, дізнаєтесь, скільки коштує товар, вартість доставки.

В цій категорії немає товарів.